Ay Tutulması’nda yeni bir Herve Leger sorunsalı – 2

| 10 Comments

Sevgili takipçilerim, hatırlarsanız Ay Tutulması ilk başladığında daha 1.hafta iki elbiseyle ilgili kuşkularımı yazmıştım.

1. elbise Brands for Less’den (geçmiş yazım).Birkaç gün sonra sevgili ModaVeSosyete elbisenin orjinalinin nasıl olması gerektiğini belirtmiş, orijinalinin bir BCBG MaxAzria olduğunu da yazmıştı (buradan okuyabilirsiniz).

Benim takılıp kaldığım 2. elbise de yine bir Herve Leger’di (daha doğrusu Herve Leger çakması). Onda bariz taklit olan unsurları yazmış ama elbisenin nereden temin edildiğini kestirememiştim (buraya bakınız lütfen).

Şimdi üçüncü bir kafa karışıklığı söz konusu. Naz Elmas‘ın Ay Tutulması’nda önümüzdeki bölüm giyeceği turkuaz, siyah şeritler bulunan Herve Leger bandaj bir elbise var. Elbise Brands for Less’den temin edilmiş ve Yeşilköy mağazalarının Facebook sayfasında mevcut. Elbisenin orijinali tüm uluslararası büyük mağazalarda tükenmiş durumda ve fiyatı 1690,- $. Yani yaklaşık 3200,- TL. Brand for Less’in de mantığı şu şekilde; Dubai menşeili bir firmaymış ve lüks markaların seri sonu ve defolu ürünlerini uygun fiyatlarla satıyorlarmış(mış). Size birşey söylemek istiyorum; Herve Leger indirimli mayolar bile 400$’dan başlarken, internette bir dolu sitede 125$’a bile çakma Herve Leger elbise varken buna kim inanır? Şahsen ben inanmıyorum. Zaten Brands for Less’in bu elbiseyi 3200,- TL’den satma durumu söz konusu bile olamaz çünkü çakma turkuaz elbise 143£, yaklaşık 415,- TL. (buradan görebilirsiniz).  İşte bahsettiğim elbise:

Nordstrom‘daki görseller (uluslararası lüks marka satan bir büyük mağaza)

Brands for Less‘deki elbise

Nordstrom satış sayfası

Elbiseyi giyen Hint (Bollywood starı) model ve aktrist Shilpa Shetty (hatta bunu araştırdığımda, Shetty’nin elbiseyi 2000$‘a aldığı yazıyordu, yani yaklaşık 3700,- TL)

Herşeye tamam diyelim, elbiseleri veren firma da sponsorluk hayatına böyle devam etsin diyelim, yukarıda elbiseleri giyen kızların fiziği belli. Naz Elmas’a yandan görünen o haliyle bandaj elbise giydirmek ne mantık? Styling ne iş yapıyor cidden merak ediyorum.

Çakma Herve mantığını daha net anlatmak için bir elbise örneği daha vereceğim. Resimlerini aşağıda görebileceğiniz siyah beyaz ‘zebra‘ diye geçen elbise de Brands for Less – Yeşilköy’de mevcut. Orijinali yine tükenmiş ve Net-a-Porter‘da 1476,- EURO, yani yaklaşık 3680,- TL. Bu da çakmasını bulabileceğiniz internet sitesi: LuxuryinBox diye birşey. Fiyatı nedir? 212$, yani 390,- TL. Daha önce ben benzer bir yazı yazdığımda ‘çakması bile bu paraysa’ yorumları yapanlar olmuştu. Ben alıma teşvik etmek ya da bir elbiseye mutlaka 3000,- TL vermeliyiz diye yazmıyorum. Sadece bunu yapanlar kimse farketmiyor sanmasın diye yazıyorum! Neyse, işte bu siyah beyaz zebra Herve Leger elbise (ki bu elbise Hollywood’u salladı).

Net-a-Porter

Brands for Less

Author: OndaGördüm

Dizi, film veya televizyon programlarında gördüğünüz ürünlerin hangi markalara ait olduğunu ve bunlara nerelerden ulaşabileceğinizi bulabileceğiniz bir internet sitesi.

10 Comments

 1. Eeee ne yapsinlar?kendileri bi sey uretemedikleri icin cakma elbiselerle avutuyolar kendilerini.Belki bu konuyla alakadar diyil ama bana Sihirli annem Tugcenin sac rengini mailime mesaj atirsaniz sevinirim.

 2. şekerim ellerine sağlık harika yakalamışın, araştırmışın ve yazmışın. ama ben tüm bunları geçtim naz elmas ‘ın karpuz göbeğine takıldım. yahu bu işi yapanların nasıl bir gözü ya da zevki var inanamıyorum. bu kadar kilolu bir kadına nasıl hervé giydirirler inanmak istemiyorum ?! çok kötü görünmüş kızcağız yazıktır yaa. hadi tüm bunları geçtim naz elmas kendini nasıl görüyor bu ayrı bir konu olmalı. :))

  • Teşekkür ederim cnmm.
   🙂 haklısın ayva aşamasını çoktan geçmiş. Ben fotoğrafları StarTV’nin websitesinden aldım ve görünce cidden şaşırdım. Özel hayatında giyim konusunda sen daha sık yer veriyorsun, dökülüyor ama kendini de çok iyi sanıyor. Bakmıyor mudur kendine nedir anlamadım. Hatta göğsünü gere gere ‘çok güzel olsam NAZ ELMAS OLSAM’ bile derdi bi zamanlar 🙂
   Şaşırdım göbüşüne cidden.

  • tespitler doğru ancak, naz elmasın göbeği değil sanırım o.
   diziyi izlemem etmem ama , türk magazinini bunca yıldır tanımışsam, o göbekle ilgilisürmanşet haber girerlerdi.
   sanırım dizi ile ilgili bi hamilelik durumları olabilir.
   zaten çok fake bi karın ve so fotoda elleri ile tam göbeği yeni çıkan anne adayı pozu veriyor gibi geldi bana??

 3. Brands For Less ‘e olan bütün güvenim yerlerde şuanda peki acaba bu sorunsal sadece Hervé Leger markası için mi geçerli yoksa o mağazadaki bütün ürünlerde bu sorunsalın bir parçası mı?

  secondhand-chance.blogspot.com

  • Oradaki ürünler ve markalar hakkında çeşitli söylenenler var. %100 orijinaline o fiyatı vereceğime defolu ya da başka türlü ucuz alırım diyenler de var ama gidip bakan herkes gayet açık net SAHTE diyorlar. Ben de bir mağazalarına gittim ve ‘hayır bunların hepsi orijinal,biz Dubai ortaklı bir firmayız’ diye aniden savunmaya geçtiler. Çok ses etmedim ama gidip görseniz herşey ortada.
   Zaten Dubai merkezli Brands for Less Organization’a baktığınızda Tchibo Franchise’lı bambaşka bir firmayı buluyorsunuz internette. Kimse uyanmaz, isim de tutuyor diye böyle bir hikaye anlatılıyor sanırım.
   Zaten internetteki yorumlar da ortada..herkes o fiyata Chanel, Herve vb.olur mu diyor (ki olmaz) 🙂 Outlet’inde bile o fiyatlar değil. Ben görmedim daha ama aksesuar işine de girmişler, pazardaki 5TL’lik chanel logolu küpeleri falan da satıyorlarmış..yani durum budur 🙂 Detaylı yorumları diğer moda bloggerlarında da bulabilirsiniz.

 4. Pingback: Ay tutulması dizisi Ayla’nın kıyafetleri 4 {Brand for Less} | Modamelekleri.com

 5. yaaa bu sihirli annem tuğçenin son rengini bende çok beğendim b fikri olan var mı açık kumral karamel birazda sarı gibii simdi oyle bişeye boyatmak istiyorum da :))

  • Merhaba, saç konusunda benim çok fazla bir bilgim yok. Bu sebeple yanlış yönlendirmek istemem. Eğer takip ettiğiniz kozmetik ve bakım üzerine bloggerlar varsa onlardan daha sağlıklı bir bilgi alabileceğinizi düşünüyorum. İlginize teşekkürler..

Bir Cevap Yazın