Saba Tümer’in Diane von Furstenberg (DVF) elbisesi

| 15 Comments

Saba Tümer gündüz kuşağına geçti geçeli kıyafetleri ve takıları konusunda çok sık soru gelmeye başladı 🙂 Ben de giydiği elbiseleri buldukça sizlerle paylaşmaya çalışacağım. 21 Kasım’da yayınlanan programında giydiği kiremit rengi elbiseyi bana bir takipçim sormuştu. Ben yine başka bir takipçimin yönlendirmesiyle o elbisenin Diane von Furstenberg (DVF olarak da bilebilirsiniz) 2011 Sonbahar/Kış Koleksiyonu‘ndan olduğunu öğrendim. Elbisenin fiyatı DVF websitesinde 440?, Matchesfashion.com sitesinde 373?, İtalyan Eleonora Bonucci‘de 443,67? ve FarFetch.com‘da ise 408?; yani yaklaşık 1110,- TL ve 935,- TL arasında değişken fiyatları var. Saba Tümer’in elbisesi orijinal bir DVF’dir, son dönemde kendisinin sponsoru Brandroom’dur. Brandroom sponsorluğundaki Micheal Kors elbisesini okumak için lütfen buraya tıklayınız.
Bunların dışında benim kafamı karıştıran bazı şeyler var…

Resimlerin kaynağı: Matchesfashion.com 

Resimlerin kaynağı: Matchesfashion.com 

Buraya kadar herşey normal ve klasik bir OndaGördüm yazısı 🙂 Ama kafamı karıştıran şeyler olduğunu söylemiştim…

Hani size kıyafeti bulmama bir takipçim yardımcı olmuştu dedim ya; işte o takipçim elbiseyi (benim takıntılı olduğum) Brands for Less‘in Facebook sayfasında gördüğünü belirtmişti. Ben de araştırdım ve haklı olduğunu gördüm. Peki Brands for Less’se ne olmuş diyebilirsiniz. Benim bu ‘markaları uygun fiyata satan'(!) dükkan zinciri(!) hakkındaki geçmiş yazılarımı okuyabilirsiniz. Daha önce de çeşitli dizilerde kullanılan ÇAKMA Herve’lere, BCBG’lere ve nice markalara ev sahipliği yapan bu güzide dükkan zinciri Saba Tümer’le Bugün programına da sponsor olduysa vallahi pes! Programın ilk haftalarında üzerinde Begüm Salihoğlu‘ndan, Atelier55‘ten, Tuvanam‘dan kıyafetler görmeye alıştığım ve bence gündüz kuşağında oldukça şık giyinen Tümer’in DVF elbisenin orijinal olmasını can-ı gönülden diliyorum. Saba Tümer’in elbisesi orijinal bir DVF’dir, son dönemde kendisinin sponsoru Brandroom’dur. Brandroom sponsorluğundaki Micheal Kors elbisesini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Siz de bahsi geçen firma gibi e-bay‘dan ve nice Hong Kong, Çin sitelerinden 230$‘a çakmasını getirtebilirsiniz DVF‘in. Size bunu birkaç örnek görselle anlatmak isterim:

Bir Uzakdoğu sitesi… tüm markaları bulabiliyorsunuz…

Bu da aynı Uzakdoğu sitesindeki bir başka DVF elbise, ama Brands for Less’de satılan versiyonu pek de benzememiş sanki…sizce? 🙂

Bu durumu araştırırken rastladığım bir etiket durumu da söz konusu… Size e-bay’dekini göstermek isterim. ‘Made in China’ olmasının dışında orijinal DVF’lerde bu ‘Made in’ ibaresinin altında Amerikan-boy beden yazması gerekiyormuş (6-8-10 gibi). Ayrıca bu e-bay fotoğrafında rahatlıkla görülüyor ki orijinal DVF elbisenin arka fermuarı gümüş renkliyken, bu fermuar sarı 🙂 Konuyu daha detaylı bilen arkadaşlar eminimki yorum bırakarak tüm okuyucuları daha iyi bilgilendireceklerdir.

Author: OndaGördüm

Dizi, film veya televizyon programlarında gördüğünüz ürünlerin hangi markalara ait olduğunu ve bunlara nerelerden ulaşabileceğinizi bulabileceğiniz bir internet sitesi.

15 Comments

 1. kalemine sağlık! insanları bilgilendirdiğn için teşekkürler:)

 2. Cok guzel bir yazi olmus. Seda’nin retweetindan gorup de okudum.

 3. Süper bi yazi olmus… ellerine saglik !

 4. evet çok güzel bir post olmuş,ellerine sağlık,ben de bu kolyeyi çok merak ettim ama bulamadım,nerden sen biliyo musun?

 5. super bilgilendirici bir yazi olmus, eline saglik. :))

 6. Saba tumerin kiremit rengi DVF marka elbisesinin cakmasi brands for less te uygun fiyata bulabilir miyiz yani

  • Saba Tümer’in program sponsoru son dönemde Brandroom olduğu için kendisininki orijinal bir DVF elbisedir. Aynı elbiseyi Brands for Less Facebook albümlerinde paylaşmış, satışta olup olmadığını yetkililerden öğrenebilirsiniz bence.

 7. herkese selamlar.Öncelikle şunu söyleyeyim Brand for Less’teki tüm ürünler taklit.Bizzat tecrübe ettim ve bunu gönül rahatlığıyla söylüyorum.Fiyatları tahmin edildiği gibi öyle ucuz değil.Ben replika giyerim daha ucuza mal ederim deseniz bile almanın mantığı yok çünkü 50-100 dolara aldıkları şeyleri 500-600 liralara satıyorlar.Fatura bile kesmiyorlar.Taklit şeyi orjinal diye satıyorlar.Yoksa kimse kalkıp o paraları vermez.

 8. selamlar.Brands for less in sahte ürünler sattığını düşünmüyorum.zira sahte ürün satmak,dünyaca tanınmış en üst markaların etiketlerini taklit etmek cok büyük bir suç ve apır hukuki müeyyedeleri var. şayet bu ürünler sahte olsaydı o büyük markaların avukatları coktan harekete geçer gerekli işlemleri başlatır bu mağaza zinciride bu kadar dayanamazdı.
  kenar mahallelerde çakma chanel veya hermes çanta yapan mahalle çantacısına bile ortalama 9 10 bin lira ceza veriliyor mahkemelerde.bi hukuk adamı olarak fikirlerimi paylaşmak istedim.teşekkürler

  • Atilla Bey tüm bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim ama Türkiye’de bu ve benzeri mağazalar için yaptırımlar/denetimler ne sıklıkla yapılıyor bilemiyorum. Eğer denk gelirseniz gidin görün, ürünlerin durumunu siz de anlarsınız. Pazarlardaki plastik küpe standlarına Chanel küpeleri takıp da bunlar %100 orijinal diye satan bir yere benim inancım yok. Tüm müşterilerinin gözünün içine baka baka masallar anlatıyorlar. Umarım bu ve benzeri mağazaların insanları kandırmasının önüne geçilir ve verdiğiniz bilgilerdeki yaptırımlar uygulanır. İlginize teşekkürler.

Bir Cevap Yazın