Lale Devri – Zümrüt ve Azra’nın kıyafetleri

| 11 Comments

Uzun zamandır Lale Devri kıyafetlerini yazmayınca 5 bölümü birden kapsayan bir yazı hazırlamam gerektiğini anladım 🙂 En son 89.bölüm kıyafetlerinde kaldığıma göre, 90. bölümden devam edebilirim.90. bölümün sonlarında ve 91. başlarında Zümrüt Taşkıran’ın (Hatice Aslan) pencereli beyaz gömleği ve Azra’nın (Deniz Barut) turuncu elbisesi Elif Cığızoğlu tasarımı. Pencere detaylarını daha önce farklı dizilerde de gördüğümüz için belki hatırlayan olmuştur. Bu kıyafetler, Cığızoğlu’nun 2011-2012 Sonbahar/Kış Koleksiyonu?ndan.

ondagordum_lale_devri_bolum90_zumrut_elif_cigizoglu1

ondagordum_lale_devri_bolum90_zumrut_elif_cigizoglu2

ondagordum_lale_devri_bolum90_zumrut_elif_cigizoglu3

Zümrüt’ün 91. ve 92. bölümlerde giydiği kırmızı elbise ise Aslı Filinta tasarımı. Elbiseyi online olarak Shopigo’da bulabilirsiniz. Fiyatı 625,- TL olan elbiseyi buradan inceleyebilirsiniz.

ondagordum_lale_devri_bolum91_zumrut_asli_filinta1

ondagordum_lale_devri_bolum91_zumrut_asli_filinta2Resimlerin kaynağı: Shopigo

92. bölümün sonunda ve 93. bölümün başında, Azra ile beraber Yeşim’in eski evine giderken Zümrüt’ün giydiği sarı, siyah detaylı elbise Günseli Türkay tasarımı.

ondagordum_lale_devri_bolum92_zumrut_gunseli_turkay1

ondagordum_lale_devri_bolum92_zumrut_gunseli_turkay2

93. bölümde, Zümrüt eski albümlere bakarken giydiği siyah, pudra elbise ise insu by Gizem İçöz tasarımı. Gizem İçöz’ün websitesi yapım aşamasında: http://gizemicoz.com/

ondagordum_lale_devri_bolum93_zumrut_insu_by_gizem_icoz1

93.bölümün sonlarında ve 94.bölümün başlangıcında Azra’nın giydiği mor ve gri renklerle, futuristik yaka detayıyla dikkat çeken elbise de yine insu by Gizem İçöz tasarımı.

ondagordum_lale_devri_bolum94_azra_insu_by_gizem_icoz2

ondagordum_lale_devri_bolum94_azra_insu_by_gizem_icoz1

Aynı bölümde Azra’nın giydiği kırmızı krep elbise ise Özlem Süer 2013 Hazır Giyim Koleksiyonu‘ndan.

ondagordum_lale_devri_bolum94_azra_ozlem_suer1

94. bölümün asıl olayı ise 2. kez evlenen Toprak ile Çınar’ın düğünüydü 🙂 Zümrüt’ün adına yakışır zümrüt yeşili elbisesi ve Azra’nın pembe elbisesi, ikisi de Sagaza Madrid tasarımı. Azra’nın pembe elbisesi 2012 İlkbahar/Yaz ?Mezuniyet Koleksiyonu?ndan. Aynı elbiseyi bir isimde daha görmek mümkün; Merve Boluğur markanın 2012 Mezuniyet Koleksiyonu?nun modelliğini yaptı.

ondagordum_lale_devri_bolum94_zumrut_sagaza_madrid1

ondagordum_lale_devri_bolum94_zumrut_sagaza_madrid2

ondagordum_lale_devri_bolum94_azra_sagaza_madrid1

ondagordum_lale_devri_bolum94_azra_sagaza_madrid2Düğünden sonra, 95. bölümde Zümrüt’ün giydiği füme renk elbise Arzu Kaprol tasarımı.

ondagordum_lale_devri_bolum95_zumrut_arzu_kaprol1

ondagordum_lale_devri_bolum95_zumrut_arzu_kaprol2Resim kaynağı: Arzu Kaprol Facebook sayfası

Aynı bölümde Zümrüt’ün giydiği bir diğer kıyafet olan saks mavisi elbise de yine Arzu Kaprol tasarımı. Elbiseyle taktığı inci küpeler ise Designroom Group‘dan. Designroom Group adresi: Etiler Mahallesi Ergin Sokak No:4H Etiler / İSTANBUL.

ondagordum_lale_devri_bolum95_zumrut_arzu_kaprol3
Azra’nın Toprak’la yemek yerken giydiği desenli ipek gömlek Aslı Filinta‘dan. Gömleği Shopigo’dan bulabilirsiniz. Fiyatı 495,- TL olan gömleği buradan inceleyebilirsiniz.

ondagordum_lale_devri_bolum95_azra_asli_filinta1

ondagordum_lale_devri_bolum95_azra_asli_filinta2

95.bölümün son sahnesinde Zümrüt’ün ekru elbisesi Özlem Süer, üzerine giydiği ceketi Sevinç Bilgin ve omzuna alarak kıyafetini tamamladığı mantosu ise Gusto‘dan. Online olarak buradan inceleyebileceğiniz yakası kürklü, camel renk mantonun indirimli fiyatı 299,90 TL.

ondagordum_lale_devri_bolum95_zumrut_kiyafetler1 ondagordum_lale_devri_bolum95_zumrut_manto_gusto1

Zümrüt ve Azra’nın ardından son bir detay da Reyhan’dan eklemek istiyorum. 94. bölümde tekrar evlenen Çınar ile Toprak’ın düğünü öncesi Reyhan‘ın (Ayten Soykök) üzerinde çok tanıdık bir ceket gördüm 🙂 OndaGördüm’e daha önce de konu olan Ece Salıcı tasarımı turkuaz-siyah detaylı ceketi daha önce Kuzey Güney‘de Cemre ve Emir’in Yolu‘nda Hande giymişti.

ondagordum_lale_devri_bolum94_reyhan_ece_salici1

Ece Salıcı tasarımı asimetrik ceket (2)
Kuzey Güney’den Cemre (Öykü Karayel)
ondagordum_kuzey_guney_cemre_ece_salici1

Emir’in Yolu’nda Hande (Ceyda Ateş)
ondagordum_emirin_yolu_bolum6_hande_ece_salici1

Author: OndaGördüm

Dizi, film veya televizyon programlarında gördüğünüz ürünlerin hangi markalara ait olduğunu ve bunlara nerelerden ulaşabileceğinizi bulabileceğiniz bir internet sitesi.

11 Comments

 1. Harika bir yazı olmuş, ellerine sağlık. Oku oku bak bak bitmedi valla :))

 2. Yazınız bilgi vermesi açısından çok başarılı.Yalnız ben Lale Devri’nin 89.bölümünde Azra’nın yurtdışındaki iş toplantısında giydiği sarı etek ile beyaz ve pudra renklerinden oluşan bluzunun markasını çok merak ediyorum rica etsem o kombindeki parçaların da hangi marka olduğunu ya da kimin tasarmı olduğunu yazar mısınız ?

 3. merhabalar

  twitter da yazmıştım. lale devri 97. bölümde azranın giymiş olduğu siyah kurdeleli sarı eteğin markasıni öğrenebilirmiyim. cvp yazarsanız çok mutlu olurum 🙂

 4. saks mavi elbisenin arzu kaprol e ait olduğuna emin misiniz. hiçbir kreasyonunda bulamadım elbiseyi.

 5. Azra’nın 99. Bölümde, istifa edeceği gün giydiği beyaz bir gömlek var.
  Arkası uzun önü kısa, omuzları pencereli ve ve pencere kenarları ve yaka kenarları sarı zımbalı.

  Ne markadır acaba?

  http://www.youtube.com/watch?v=wM72qR56RWs 1.09.20 ‘de

 6. merhaba,
  hangi bölümde anımsamıyorum ama Azra’nın bir el çantası vardı katlanmış dergi formunda , nereden bulabilirim …. teşekkürler 🙂

 7. azranın düğününde (Lale Devri) ikbal hanımın giydiği kazağın markası nedir? teşekkürler

Bir Cevap Yazın