85.Oscar Ödül Töreni – Kırmızı Halı Kıyafetleri

| 2 Comments

Şu anda 85. Oscar Ödül Töreni hala devam ederken (saat 04.20 sularında) kırmızı halı yazıma başlıyorum 🙂 Öncelikle belirtmeliyim ki, Twitter’dan töreni takip eden tüm kişilerle beraber bu seneki kırmızı halıyı öyle yerden yere vurduk ki, bir noktada dedim Hollywood yıldızları yazdıklarımı görseler oturup ağlarlar 🙂 Bana göre pek çok anı keyifsiz, kendini tekrar eden kıyafetlerle dolu, birkaç cesur hareketin birleştiği bir kırmızı halıydı. Benim beklentilerim mi çok yüksekti ya da beğenilerim mi değişti bilmiyorum, ama sonuç ortada. Görüşlerimi sizlerle de paylaşmak isterim…

İlk olarak kırmızı halıya ilk ayak basan Kristin Chenoweth‘un elbisesine bakalım. Kendisini ‘Pushing Daisies’ dizisinden hatırlayabilirsiniz. Dün gece, kırmızı halıda sunuculuk da yaptığı için daha törende kimsecikler yokken geldi sanırım 🙂 Elbisesi Tony Ward 2013 İlknahar/Yaz Haute Couture Koleksiyonu‘ndan. Prenses-vari eteği ve ışıtılarıyla klasik bir seçimdi, ama kötü değildi.

ondagordum_oscars2013_Kristin_Chenoweth_Tony_Ward1

ondagordum_oscars2013_Kristin_Chenoweth_Tony_Ward2

Hemen ardından kırmızı halıda gördüğümüz diğer isimlerden biriyse Kelly Osbourne‘du. Ne tesadüftür ki Osbourne’un seçimi de aynı Tony Ward 2013 İlknahar/Yaz Haute Couture Koleksiyonu‘ndandı. AMA (kocaman bir ama geliyor) seçimi ne saçıyla, ne de tarzıyla uyuşuyordu. Son dönemde ara ara iyi seçimler yapan Kelly’den daha farklı bir elbise beklerdim.

ondagordum_oscars2013_Kelly_Osbourne_Tony_Ward2

zİlk gördüğümde kalçası normalden çok daha büyük gözüken Reese Witherspoon‘un yakın zamanda doğum yaptığını hatırladım. Witherspoon şaşırtmayarak benzer tarzında, straplez, balık kesim bir elbise giymişti. Saks mavisi elbise Louis Vuitton‘dan. Mücevherleri de klasik LV detaylarını görebileceğiniz pırlantalar.

ondagordum_oscars2013_reese_witherspoon_louis_vuitton1

ondagordum_oscars2013_reese_witherspoon_louis_vuitton2

Gecenin herhalde ne giyeceği en çok merak edilen ismi Jennifer Lawrance‘dı. En İyi Kadın Oyuncu adayı Lawrance şaşırtmayarak yine Dior Couture giydi. Altın Küre ve BAFTA tercihlerine göre daha ihtişamlı, Oscar’a yakışan bir elbise giymişti ve ortak karar bu kıza sadeliğin yakışmasıydı. Ben elbiseye aşırı bayılmasam da beğenmediğim diğer tercihlerine göre iyiydi ve ters taktığı pırlanta kolyesini ise çok beğendim.

ondagordum_oscars2013_Jennifer_Lawrance_Dior1

ondagordum_oscars2013_Jennifer_Lawrance_Dior2

En İyi Kadın Oyuncu dalında diğer adaylardan, Altın Küre ve BAFTA kıyafetini de incelediğimiz Jessica Chastain saçlarının renginde, bakır tonlarda kendisine özel hazırlanan bir Armani Prive giymişti. Tören sırasında izleyicilerden #BestDressed hashtag’iyle gönderilmesi istenen tweetlerde de Chastain ilk 3’teydi. Bana göre de Chastain’in havası eski Hollywood yıldızlarını anımsatıyordu. Hatta L.A. Confidential’daki Kim Besinger gözümde canlandı, fakat hala kendisinde bir star ışığı olduğunu düşünmüyorum. Sevemedim gitti seni Jessica.

ondagordum_oscars2013_Jessica_Chastain_armani_prive1

ondagordum_oscars2013_Jessica_Chastain_armani_prive2

ondagordum_oscars2013_Jessica_Chastain_armani_prive3

Madem ödül kategorilerine göre yazımı devam ettiriyorum, hemen gecenin ‘ender’ favori isimlerimden biri Naomi Watts ile devam etmek istiyorum. Watts’ın da seçimi Armani Prive. Rengi, metalik görünümü ve göğüs kısmındaki detayıyla bana göre ufak da olsa futuristik bir havası olan elbiseyi çok beğendim. Oscar’da böylesi cesur seçimleri daima sevmişimdir.

ondagordum_oscars2013_naomi_watts_armani_prive1

 

ondagordum_oscars2013_naomi_watts_armani_prive2

ondagordum_oscars2013_naomi_watts_armani_prive3

Gecenin iki çarpıcı kırmızısı ise Jennifer Aniston ve Lincoln’le ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ adayı olan Sally Field‘dan geldi. İkisinin de tercihi kırmızı deyince akla gelen isim Valentino‘ydu. Jennifer Aniston’un elbisesi 2013 Spring Couture Koleksiyonu‘ndan.

ondagordum_oscars2013_Jennifer_Aniston_Valentino1

Uzun yıllardır Oscar’a katılmayan ve aday olmayan Sally Feild‘ın tercihi ise yaşına uygun bir elbiseydi. Onunkisi ise 2012 Fall Couture Koleksiyonu‘ndandı. Bu iki kıpkırmızı elbiseyi görünce bu senenin kırmızı halısının fuşyaya kaçan bir pembe olduğu açıkça görülüyor 🙂

ondagordum_oscars2013_Sally_Field_Valentino1

ondagordum_oscars2013_Sally_Field_Valentino2

Yardımcı Kadın Oyuncu adayı demişken, hemen Les Misérables ile aday olan Anne Hathaway‘e bakalım. Hathaway maalesef kırmızı halıda tam bir felaketti. Prada elbisesi, elbisesinin göğüsleri, kolyesi maalesef ekran başındaki kimseyi tatmin etmedi. Bunun yanında bir de Hollywood Kırmızı Halı dedikodusu Twitter’da dolaştı durdu…Hathaway’in önce bir Valentino giyeceği marka tarafından onaylanmasına rağmen törene 3 saat kala aldığı bir Prada’yla salınması akıllarda soru işareti oluşturdu. Dedikodu her ne olursa olsun, sonuç maalesef kötü. Bu arada notumu hemen eklemek isterim, bu yazıya devam ettiğim an itibariyle Anne Hathaway ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ Oscar’ını kazandı.

ondagordum_oscars2013_Anne_hathaway_prada1

Sefiller’deki rol arkadaşı Amanda Seyfried ise Alexander McQueen‘den beğenilen bir elbise giydi. Göğüs kupunda oturmayan bir detay dikkat çekse de, genel itibariyle zarifti. Elbiseye hakim renk gibi duran lilaya uygun göz mor/lila renk farıysa biraz demode geldi.

ondagordum_oscars2013_Amanda_Seyfried_Alexander_McQueen2

ondagordum_oscars2013_Amanda_Seyfried_Alexander_McQueen1

Gecenin en ilginç detaylarından biriyse The Sessions ile aday Helen Hunt‘un H&M‘den lacivert bir elbiseyle katılmasıydı. Evet yanlış duymadınız H&M 🙂

ondagordum_oscars2013_helen_hunt_H&M1

007 James Bond – Skyfall filminin aynı isimli orijinal şarkısı ‘Skyfall‘ ile Oscar kazanan Adele ise klasik siyah elbise seçiminden vazgeçmiyor. Bu sefer şaşırtarak Burberry yerine Jenny Peckham‘dan siyah bir elbise seçmiş. Ödül törenlerinde genelde aynı gözükse de, bu kadının makyajına ve eyeliner sürüşüne hayranım 🙂

ondagordum_oscars2013_Adele_jenny_peckham1

Sunuculardan biri olan Sandra Bullock ise geceye Elie Saab‘ın 2013 Spring Koleksiyonu‘ndan şık bir elbiseyle katıldı. Genele oranla sade bir şıklık içindeydi ama çantasını hiç beğenmedim. Forces of Nature‘daki rol arkadaşı ve En İyi Yönetmen adayı Ben Affleck‘le olan 2. fotoğrafı ise çok beğendiğim için sizlerle paylaşmak istedim 🙂 Bu arada En İyi Yönetmen ödülünü Life of Pi ile Ang Lee kazandı.

ondagordum_oscars2013_sandra_bullock_elie_saab1

ondagordum_oscars2013_sandra_bullock_elie_saab2

Ben Affleck demişken son sırayı ise Jennifer Garner‘a bırakıyorum. Garner da bu gece en beğendiklerimden oldu. Altın Küre’deki kıyafetini beğenmemiştim, bir aday eşine yakışır giyinmeli demiştim. Sanki beni duymuşcasına fuşya rengi Gucci‘si ve 2.5 milyon dolar değerindeki Neil Jane kolyesiyle oldukça şıktı. Ben Affleck de yine Gucci olan smokiniyle törene katılmıştı. Şu dakikada (saat 06:56) yazımı şöyle noktalıyorum; boş yere Ben Affleck’in eşiyle kapanışı yapmamışım çünkü en iyi film: ARGO seçildi! 😉

ondagordum_oscars2013_Jennifer_garner_gucci1

ondagordum_oscars2013_Jennifer_garner_gucci2

 

 

 

 

 

Author: OndaGördüm

Dizi, film veya televizyon programlarında gördüğünüz ürünlerin hangi markalara ait olduğunu ve bunlara nerelerden ulaşabileceğinizi bulabileceğiniz bir internet sitesi.

2 Comments

 1. Kristin Chenoweth hoş olmuş, topuzu elbisenin havası ile güzel gitmiş. Ama öyle büyük bir şıklığı yok. Kötü değil o kadar.
  Kelly Osbourne’u hiç sevmem, hiç sevmediğim halde ben bile Altın Kürenin en şıkları arasında yer aldığını düşünüyorsam gerçekten son zamanlar da hoş giyiniyordu ama sonra bu ne böyle? Her şey sil baştan….
  Reese Witherspoon ı-hı hayır. Zayıf olsa da mükemmel bir look oluşturmayacakken bu halde niye giydi bunları anlamadım. Doğum kiloların varsa da ona göre bir şey giy arkadaşım!
  Jennifer Lawrence en sevdiğim, sempati duyduğum kişilerden biri değildir. Hep rüküştür. Ama son zamanlarda bir değişim oldu hatta kızcağız Oscar’ın en şıkı oluverdi. Giydiği Dior’u mahveden bir Jennifer görüceğimi sanmıştım ama yanıldım. Hele zarif olmuş ya Lawrence için büyük başarı bence. Yalnız o kolye ve küpe birlikte olmamış, birinden birini atmak lazım.
  Jessica Chastain ise Monroe’dan ilhamlı Armanisi ile çok şık. Kesinlikle ok başarılı bir look ama benim favorim değil 🙂
  Naomi Watts da kesinlikle şık ve başarılı görünüyor ama elbisesini çok beğenmedim. Futuristik gece elbiselerini çok sevemiyorum ben.
  Jennifer Aniston’ı beğenemedim. Hiç taşıyamamış. Elbisenin bir defiledeki güzelliğine bakın bir Jennifer’In üstündeki mahvolmuş haline…
  Sally Field olmamış. Elbise onu gariptir ki olduğundan kısa göstermiş diyecekti ki Jennifer ile olan fotoğrafını gördüm ve anladım ki cüce gibi zaten. Sonra o tül içindeki kolların çirkinliği diyorum ve susuyorum.
  Sevemediğim Lawrence’ı beğenirken sonsuz sempatim olan Anne’i hiç beğenmedim. Son anda Valentino’ya kazık atıp giydiği Prada’sı ile kendini harcamış. Rachel Zoe’ya buradan tebriklerimi iletiyorum…. Bu gecenin nipple faciası da Anne oldu haliyle.
  Amanda fena değildi ama o far gerçekten demodeee.
  Helen Hunt’ın H&M’i sade ııyyyyyk iğrenç.
  Adele’i sevmiyorum. Görüntüsünü de beğenmedim yine…
  Sandra Bullock o çantayla her şeyi mahvetmiş zaten.
  jennifer Garner’ı da beğenmedim. Daha doğrusu o ayakkabıları görene kadar beğenmiştim. Elbise güzel, makyaj iyi, saç iyi, takılar çok güzel derkeeen o ayaklar ve platformlu ayakkabılar tüm look’u çöpe atmış…

  • Ellerine sağlık. Yazım kadar uğraştığın ve özendiğin yorumun için çok teşekkür ederim. Pelin’den de okumuşsundur, Anne Valentionu’su Amanda Seyfried’ın elbisesine benzeyecek diye giymemişmiş ama yazık etmiş. Geçmiş fotoğraflarına baktıkça çok pişman olacak 🙂

Bir Cevap Yazın