Karadayı dizisi – Feride’nin BENDİS takıları

| 2 Comments

Pazartesi akşamları yayınlanan Karadayı dizisi her ne kadar 1970’lerde geçse de, Hakime Hanım Feride‘nin (yani Bergüzar Korel‘in) romantik saç aksesuarları ve takılarına günümüzde de ulaşmak mümkün. Son birkaç haftadır kullandığı yapraklı saç tokaları (daha doğrusu tarakları) ve taçları Bendis markasına ait. İkili satılan, altın kaplama yaprak modelli saç aksesuarlarıLidyana.com‘da bulabilirsiniz. İkili setin fiyatı 127,- TL. Aynı yaprakların taşlı alternatifi de var ve fiyatı 135,- TL. Feride’nin kullandığı altın kaplama yaprak taç ise 72,- TL, buradan inceleyebilirsiniz. Feride’nin taktığı doğal taşlı küpelerde yine Bendis’ten. Jade taşlı yeşil küpe, Ruby taşlı bordo küpe ve Lapis taşlı mavi küpeleri dizide görebilirsiniz. Küpelerin fiyatı 36,- TL, buradan inceleyebilirsiniz. Bendis markasının diğer ürünlerini ise buradan görebilirsiniz.

Son olarak buraya kısa bir not düşmek isterim. Koleksiyondaki yaprakları saçınıza taktığınızda kendinizi antik çağlara gitmiş gibi hissetmeniz normal; çünkü Bendis mitolojide Ay Tanrıçası demekmiş 😉

Lapis taşlı mavi küpeler ve yapraklı saç aksesuarı
ondagordum_karadayi_berguzar_korel_bendis1

ondagordum_karadayi_berguzar_korel_bendis9

ondagordum_karadayi_berguzar_korel_bendis7

ondagordum_karadayi_berguzar_korel_bendis6

Ruby taşlı bordo küpeler ve saç aksesuarı
ondagordum_karadayi_berguzar_korel_bendis4

ondagordum_karadayi_berguzar_korel_bendis8

ondagordum_karadayi_berguzar_korel_bendis2

Feride’nin kullandığı yaprak modelli taç
ondagordum_karadayi_berguzar_korel_bendis3

Saç aksesuarının taşlı alternatifi
ondagordum_karadayi_berguzar_korel_bendis5Resimlerin kaynağı: Bendis ve lidyana.com

Author: OndaGördüm

Dizi, film veya televizyon programlarında gördüğünüz ürünlerin hangi markalara ait olduğunu ve bunlara nerelerden ulaşabileceğinizi bulabileceğiniz bir internet sitesi.

2 Comments

  1. bergüzar korel in kabanlarını bir türlü hangi marka bulamadım yardımcı olurmusunuız teşekkürler

    • Merhaba, Karadayı sponsorları hakkında bir bilgim yok maalesef. Dönem dizilerinin kıyafetleri genelde özel üretim oluyor. Bu sebeple tasarımcılar konusunda bir bilgim yok. Mesela geçtiğimiz sezon Kenan İmirzalıoğlu KİP’in reklam yüzü olsa da dizide ürünler kullanılıyor mu bir bilgim yok. Eğer herhangi bir şey öğrenirsem size iletirim.

Bir Cevap Yazın