OndaGördüm Hediye Festivali: Kutsal İnek

Instagram‘dan beni takip edenler hatırlar… Yaklaşık 3 hafta önce üniversiteden çok sevdiğim bir arkadaşımın kitap yazdığını duymamla kitabı sosyal medyada paylaşmam bir olmuştu 🙂 Sevgili Ceylan beni çok sevindirerek imzalı bir kitabını bana gönderdi. Bende bu hediye festivaline bir destek de ondan aldım ve bir kitap da sizlere ayırdım! Kazanan okuyucum bu çoook eğlenceli kitabı Ceylan Naz Baycan’dan ismine özel imzalı sahip olacak.

Peki Ceylan Naz Baycan ilk kitabı Kutsal İnek‘te ne anlatıyor?

Kutsal İnek; hamilelik ile ilgili masalları değil, çıplak gerçekleri anlatıyor! Üstelik bunu muzip bir dille yapıyor. Hamilelik sürecini ve o dönemde yaşadığı özel anları tüm doğallığı ve kendine özgü mizah anlayışıyla okuyucuyla paylaşıyor.

“Lunaparkta gondola binmeye inat edip, bindiği andan inene kadar da çığlık çığlığa bağıran çocuklar gibiyim… Bir şeyi hem isteyip hem de ondan fazlasıyla korkuyorum.”  

Kutsal İnek, 28 yaşındaki genç bir anne adayının 40 hafta boyunca yaşadığı duygusal iniş çıkışlarını, bekleme odalarında yaşadıklarını ve eşe dosta, akrabalara bu “güzel” haberi paylaşma heyecanını tüm “garipliği” ve gerçekliği ile anlatıyor.

“Bu hikâyeyi anlatıyorum ki mutluluktan çıldırmış gibi görünen hamilelerin yanında siz de benim gibi yalnız hissetmeyin, kederlenmeyin… Absürt olayların sadece sizin başınıza geldiğini, yalnızca sizin yer yer kocanızı öldürmek istediğinizi sanmayın!”

Kutsal İnek; sadece hamileler ya da anne adayları değil, “hayatı sorgulayan” şehirli kadınlar için de bir kılavuz niteliğinde…

Çekiliş için @kutsal_inek Twitter sayfasını takibe alarak, katılım için lütfen geçerli bir e-mail adresi ile yorum bırakın. Neden bu kitaba sahip olmak istiyorsunuz? Ceylan ve ben yaratıcı düşüncelerinizi merak ediyoruz! 🙂

Çekilişlerle ilgili küçük bir hatırlatma: Çekilişler 7 Ocak 2014 günü, Random.org aracılığıyla sonuçlanacaktır. Hediye gönderimleri Türkiye sınırları içinde yapılabilmektedir.

ÇEKİLİŞ SONUCU:
Ceylan Naz Baycan’ın ‘Kutsal İnek’ kitabını kazanan: bihterozcan@msn.com (tebrik ederim :)kazananlara e-mail yoluyla ulaşılacaktır)

ondagordum_kutsal_inek_sonuc

Author: OndaGördüm

Dizi, film veya televizyon programlarında gördüğünüz ürünlerin hangi markalara ait olduğunu ve bunlara nerelerden ulaşabileceğinizi bulabileceğiniz bir internet sitesi.

25 Comments

 1. bu kitabı istiyorum ondagordum 🙂
  tercihim : OndaGördüm Hediye Festivali: Kutsal İnek

 2. Her yeni roman yeni başlangıçlar, yeni hikayeler misafir olmak gibi. Ceylan Naz baycan’ ın gözünden hayatına misafir olmak dileğiyle…

 3. 3,5 aylık hamileyim bu kitabı okumak keyifli olacak

 4. önümüzdeki yıl çocuk sahibi olmak istiyorken eğlenceli şeylere ihtiyacım olacak 🙂 gamiize@hotmail.com

 5. Her anne icin ozel olan 9 ayi ceylan hanimdan dinlemek iyi gelicek yeni anne adayi olan kendime 🙂

 6. Hamile bir kadının karnına elimi koyduğum anda bile heyecanlanan ve bu mucizenin güzelliğiyle büyülenen biri için böyle bir kitabı okumak çok heyecan verici ve güzel olacak:)
  ecemkilic@hotmail.com

 7. Kadınlar için en kutsal olan bu mükemmel olayı,mükemmel bir dilden,eğlenceli ve komik yönleriyle öğrenmek için daha harika bir başlangıç olamazdı sanırım:) Çekilişi kazanamazsam da ilk işim bu kitabı almak olacak orası kesin.Ha imzalı alsam ayrı bi hoş olmaz mıydıı?Olurdu tabii:))

 8. “hayatı sorgulayan” şehirli kadınlar kelimesi etkiledi beni ve her konuda kitap okumayı severim. 🙂 twitterdan takibe aldım mail adresim handem_901@hotmail.com

 9. merhaba
  https://twitter.com/eceninadresi olarak takip ettim.
  eşimle bebek düşünüyoruz ama ben biraz yan çiziyorum 🙂 karar vermeme yardımcı olabilir belki de…

 10. bu kitabı kardeşim için istiyorum .hamileliği oldukça zor geçiyor. bu kitap ona iyi gelecekkk güzel bir hediye olacakkk…

 11. hayırlısıyla bende bebek istiyorum inşallah ve daha hamile kalmadan bu tecrübelerden faydalanmak isterim
  https://twitter.com/cgdmgz

 12. Ruyayla olaak takip ettim merak ediyorum bu kitabı

 13. Bu kitabı 2. kez yeniden kutsal bir inek olarak okumak istiyorum
  @cigogo

 14. Bu kitabı istiyorum çünkü her ne kadar cesaret edemesemde ikinci bebek için hazırlık yapıyoruz: kimbilir belki daha da kolaylaştırır işimi 😀

  twitterdan hgkturuncu olarak takibe aldım.
  nurgunhgk@hotmail.com

 15. Ben bu kitabı isteme nedeni olarak bir şey söyleme gereği dahi duymuyorum.Çünkü bir şeye duyulan ilgi ve aşkın nedene ihtiyacı yoktur.

 16. Merhaba ben Burak
  Twitter da “Kutsal İnek”i @Burakk1921 ismiyle takip ediyorum.
  burakk1921@hotmail.com

  Kutsal İnek adlı kitaba neden sahip olmak istiyorum?
  Daha önce hiç yazarından imzalı kitaba sahip olmadığım için istiyorum. İnşallah bu kitapla olur…

 17. bu kitabı okumalıyım çünkü bende bir doğum yaptım ama hamileliğim okadar çabuk ve kötü geçtiki anlatamam.8 aylık doğum yaptım zaten.çok şükür sağlıklı bir erkek evladım var,Allah izin verirse 2. çocuk istiyorum her ne kadar hala eşimi ikna edemesem de 🙂 .

 18. Süper süper!

 19. kitap okumayı çok seviyorum.bu kitabı da kitaplarımın arasında görmek isterim:))

 20. “Lunaparkta gondola binmeye inat edip, bindiği andan inene kadar da çığlık çığlığa bağıran çocuklar gibiyim… Bir şeyi hem isteyip hem de ondan fazlasıyla korkuyorum.” Bu cümleler inanılmaz hoşuma gitti çünkü birebir beni anlatıyor. Çünkü panik atak hastası olarak hem hamilelikten deli gibi tırsıyorum hem de bir evladım olmasını çok istiyorum. Belki bu yolculukta senin gebelik anıların bana yardımcı olur 😉 handebitik@gmail.com

 21. Merhaba
  Twitter hesabım https://twitter.com/cemsrt
  mail adresim cemsirt@mynet.com

  çocukken kandırırlardı seni leylekler getirdi diye…
  leyleklerin marifetlerini merak ediyorum.. 🙂

 22. hep hamilelik sürecini merak etmişimdir. şimdiden okumak güzel olsa gerek
  betulsakalli@gmail.com

 23. kitabın içeriğini bilmiyorum ama kesinlikle dikkat çekici bu yüzden istiyorum=)
  bihterozcan@msn.com

 24. Twitter hesabım https://twitter.com/cylngler
  mail adresim ceylan_guler@hotmail.com.tr

  2 aylık hamileyim…şimdiden merak ediyorum…

 25. Pingback: OndaGördüm’den Yılbaşı Hediye Festivali! | OndaGördüm