Jennifer Lawrance’ın ‘Silver Linings Playbook’ kıyafetleri

| 0 comments

Bir önceki yazımda Jennifer Lawrance demişken, uzun süredir hazırlamak istediğim ‘Silver Linings Playbook kıyafetleri’ yazısının tam zamanıdır diye düşündüm. Bu yazı o kadar uzun zamandır aklımdaydı ki bu sürede neler neler olmadı ki…Jennifer kızımız bu filmdeki rolüyle Oscar kazandı, iyice devleşti, yetmedi 2. kez aday oldu. Hal böyle olunca kıyafetleri açık arttırmalarda binlerce dolara alıcı buldu. Lafı fazla uzatmadan filmdeki Tiffany’nin (Jennifer Lawrance) neler giydiğine bir bakalım.
Tiffany biraz gizemli, biraz çatlak bir karakterdi ve gardırobunda genelde siyah parçalara rastlıyoruz. Pat’le (Bradley Cooper) sokakta karşılaşan Tiffany’nin siyah trenchcoat’u BEBE’den. Bu trenchcoat’ta ayırt edici özelliklerden biri de belindeki korse benzeri detay. Aynısının beyaz alternatifi de olsa maalesef her yerde tükenmiş durumda. Meraklısına satış fiyatı 139$’dı (yaklaşık 292,- TL).
ondagordum_silver_linings_playbook_tiffany_BEBE_trenchcoat2 ondagordum_silver_linings_playbook_tiffany_BEBE_trenchcoat1 ondagordum_silver_linings_playbook_tiffany_BEBE_trenchcoat3 ondagordum_silver_linings_playbook_tiffany_BEBE_trenchcoat4Tiffany ve Pat’in ilk buluşma için gittikleri diner sahnesinde Tiffany’nin giydiği, kolları dantel siyah bluz Patterson J Kincaid (PCK) marka. Tiffany ne kadar düz giyinen bir karakter olsa da, görüyoruz ki Neiman Marcus’dan alışveriş yapmadan duramıyor 🙂 Yine stoklarda bulunmayan bu ürünün fiyatı 128$ ile indirimli 44$ arasında değişkenlik gösteriyor (yani yaklaşık 270,- TL ile indirimli 92,- TL).
ondagordum_silver_linings_playbook_tiffany_lace_PattersonJKincaid2 ondagordum_silver_linings_playbook_tiffany_lace_PattersonJKincaid1Yemek sonrası Pat’le kavga sahnesinde Tiffany’nin bluz üzerine giydiği siyah, fermuarlı palto ZARA’dan. Bu palto aslında oldukça tanıdık, çünkü bir başka ünlünün üzerinde de görmüştük. Çok sevgili Cambridge Düşesi’miz Kate Middleton’ın kardeşi Pippa Middleton da bu ZARA paltoyu kullananlardan. Bu Zara ürünü 2011 Kış Koleksiyonu’ndan ve sezon fiyatı 159$’dı (yaklaşık 335,- TL).
ondagordum_silver_linings_playbook_tiffany_ZARA_coat1 ondagordum_silver_linings_playbook_tiffany_ZARA_coat2 ondagordum_pippa_middleton_ZARA_coat3Filmde hatırlarsınız, Bradley Cooper üzerine bir çöp torbası geçirip koşardı. Bir çöp torbası çok maliyetli olmasa gerek 🙂 Onu koşarken yakalayan Tiffany’nin giydiği kırmızı koşu montu ise Asics’den. Yine geçmiş sezon olduğu için aynı rengi yok, fakat mor alternatifinin fiyatı 100$ (yaklaşık 210,- TL). Buradan inceleyebilirsiniz.
ondagordum_silver_linings_playbook_tiffany_asics4 Sonderhonorar ! BRADLEY COOPER dreht mit Müllbeutel am Leib mit JENNIFER LAWRENCE in Pennysylvania ondagordum_silver_linings_playbook_tiffany_asics1Gelelim her geçen gün ününe ün katan Jennifer Lawrance’ın açık arttırmayla satılan ürünlerine. Tiffany’nin dans antremanlarında giydiği yeşil spor sütyen ve üzerindeki sıradan mavi t-shirt toplamda 3175$’a alıcı buldu (toplamda tam tamına 6687,- TL). Belirtmek isterim ki filmde kullanılan spor sütyen GAP markaydı ve şu an online satıştaki diğer renkleri 79,95 TL. Buradan inceleyebilirsiniz.
ondagordum_silver_linings_playbook_tiffany_sports_bra_GAP1 ondagordum_silver_linings_playbook_tiffany_sports_bra_GAP2 ondagordum_silver_linings_playbook_tiffany_sports_bra_GAP3Son dans sahnesinde, Tiffany’nin dans kostümleri üzerine giydiği uzun, siyah palto Moda International’dan ve açık arttırmada 4652$’a alıcı buldu (yani kocaman bir 9800,- TL).
ondagordum_silver_linings_playbook_tiffany_long_coat_moda_international1Son olarak dans sahnesindeki beyaz, özel dikim kostümler ise 3493$’a yeni sahibinin oldu (yaklaşık 7360,- TL) . Bu açık arttırma yapıldığı sırada, her parça için yaklaşık 500$-1000$ verileceği düşünülmüş ama tüm dünyadaki alıcılar çıldırmışçasına birbirleriyle yarışmışlar. İnsanların hayranlıkları uğruna neler göze aldığını bir de siz düşünün! 🙂
ondagordum_silver_linings_playbook_tiffany_dance_custom_made1 ondagordum_silver_linings_playbook_tiffany_dance_custom_made2Filmle ilgili minik bir not da benden…geçen sene yaptığım Amerika seyahatinde Philadelphia’daydım. Malum, Silver Linings Playbook Philadelphia’da çekildi; belki stadyum sahnesini hatırlayanlar olur. İşte oradayken, Tiffany ve Pat’in ilk buluşma için gittikleri diner’da yemek yeme şansım oldu. Hatta diner o kadar doluydu ve biz de o kadar şanslıydık ki tek boş masa, filmde kullanılan masaydı 🙂 Bir Jennifer hayranı olmasam da bir film tutkunuyum ve orada bulunmak, aynı masayı kullanmak beni çok mutlu etti.
ondagordum_silver_linings_playbook_diner_philadelphia2k ondagordum_silver_linings_playbook_diner_philadelphia3k

Orada içtiğiniz çaylar, kahveler bu filme özel fincanlarda servis ediliyor ve isterseniz 8$ ödeyerek bu kupaya veya 14,95$ ödeyerek filme özel t-shirt’e sahip olabiliyorsunuz 🙂
ondagordum_silver_linings_playbook_diner_philadelphia1

Umarım yazımı beğenmişsinizdir…artık film modasına, hatta Hollywood’a daha çok yer vermek istiyorum, ne dersiniz? Yeni yazımda görüşmek üzere… 🙂

Author: OndaGördüm

Dizi, film veya televizyon programlarında gördüğünüz ürünlerin hangi markalara ait olduğunu ve bunlara nerelerden ulaşabileceğinizi bulabileceğiniz bir internet sitesi.

Bir Cevap Yazın