Büyük Aşk Hikayesi ‘Beauty and the Beast’ İstanbul’da

| 0 comments

Disney’in 1991 yapımı aynı adlı animasyonundan uyarlanan Broadway’in ödüllü müzikali Beauty and the Beast (Güzel ve Çirkin), 20. yılını kutlamak üzere çıktığı turnenin ilk durağı olarak Türkiye’de. 8-26 Ekim 2014 tarihleri arasında Zorlu Center PSM’de sahnelenecek olan müzikal, Broadway’de en uzun süreli ve en çok hasılat yapan gösteriler arasında. Müzikal 20 sene içinde 1,4 milyar dolarlık hasılat elde etmiş, 13 ülke ve 115 şehir gezmiş. Ve nihayet İstanbul’da izleyicilerinin karşısında.
ondagordum_Beauty and the beast1

Disney müzikali, orijinal yaratıcı ekibin bir araya gelmesi sonucu dünya turnesine başlıyor. Oyunun müzikleri, animasyonun da bestelerini yapan  Alan Menken’a, sözleri ise yine Disney animasyonunun söz yazarı Howard Ashman ile Tim Rice’a ait. Müzikalin senaryosu ise Aslan Kral, Alice Harikalar Diyarında ve Malefiz filmlerinin senaristi Linda Woolverton tarafından yazıldı.

Çocukluğunda Disney’in Güzel ve Çirkin animasyonunu izlemeyen, masal kitabını okumayan küçük kız kalmamıştır. Hatta Disney’in prensesleriyle büyüyen bizim neslin, kahramanımız Belle’i sahnede izleyince içi kıpır kıpır edecektir. Tıpkı benim olduğu gibi… Animasyondan aşina olduğumuz saat (Cogsworth), çaydanlık (Mrs.Potts), fincan (Chip), şamdan (Lumiere) karakterlerini son derece yaratıcı kostümlerle oyuncuların canlandırdığını görmek ise hayal gücünüzü zorlayacak.
ondagordum_Beauty and the beast3 ondagordum_Beauty and the beast4Müzikali ilk günlerinde izleme şansı buldum ve oldukça etkilendim. Yarattığı renkli masal dünyası, hızla değişen sahneler, parlak renkler ve etkileyici kostümleri sizi bambaşka duygulara sürüklüyor. Beast’in esprileriyle eğleniyor, şarkılara tempo tutuyor ve bu büyük aşka tanık olmak içinizde bir yerlere dokunuyor. Müzikalin sahne tasarımı da bir o kadar göz alıcıydı. Herkese bu güzel müzikali ve masum aşkı izlemeyi samimiyetle tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi eğlenceler…
ondagordum_Beauty and the beast2

Author: OndaGördüm

Dizi, film veya televizyon programlarında gördüğünüz ürünlerin hangi markalara ait olduğunu ve bunlara nerelerden ulaşabileceğinizi bulabileceğiniz bir internet sitesi.

Bir Cevap Yazın