Aynı kazak 4 dizide birden kullanılırsa!

| 3 Comments

Televizyon ekranlarında onlarca dizimiz varken karakterlerin ‘pişti’ olması kaçınılmaz bir son. İzleyici her karakterin özgün olmasını isteyebilir; bu kostüm ekibinin elinde. Kostümcülerin takip edemediği durumlar ise, benim gibi detaycı izleyicilerin dikkatinden kaçmıyor. İşte bu ‘meşhur’, göğüs detayı ve kolları şifon, dik yakası ve bedeni yün gri kazakta da durum bu oldu. Bu kazak, şimdiye kadar 4 dizide kullanıldı. Daha kaç dizide karşımıza çıkar orası şüpheli… İlk olarak Kiralık Aşk’ta mı gördük, Güneşin Kızları’nda mı emin değilim ama kazak hem Yasemin’de (Sinem Öztürk), hem de Elif’in (Dilan Çiçek Deniz) üzerinde eş zamanlı ortaya çıktı 🙂
ondagordum_kiralik_ask_natalie_kolyozyan1

Üzerinden biraz zaman geçtikten sonra şık ve zengin çekimleriyle 2016’nın ilk günlerinde sezon açılışı yapan Kördüğüm’de, Neslihan’ın (Rojda Demirer) üzerinde tanıdık bir model gördüm. Bir baktım ki aynı kazak 🙂
ondagordum_kordugum_bolum1_natalie_kolyozyan1 ondagordum_kordugum_bolum1_natalie_kolyozyan2 ondagordum_kordugum_bolum1_natalie_kolyozyan_3kk

Bu kadar tanınan bir model olduktan sonra, herhalde bu sondur demiştim ama Cumartesi (6 Şubat) akşamı yayınlanan İlişki Durumu: Karışık’ın 29.bölümünde de aynı gri kazak Elif‘in (Eda Ece) üzerinde karşıma çıktı.
ondagordum_iliski_durumu_karisik_natalie_kolyozyan1 ondagordum_iliski_durumu_karisik_natalie_kolyozyan_2kk

Bu kadar ‘pişti’den sonra bu kazağı yazmazsam olmaz, bu durumu paylaşmazsam olmaz dedim. Peki bu kazak kime ait? Tasarımcısı Natalie Kolyozyan. Koleksiyonun detaylarını buradan inceleyebilirsiniz. Tasarımcının ürünlerini İstanbul’da Building Box Akmerkez’de ve Bon Boutique Bebek’te; Ankara’da S9 Boutique’de; Bursa’da Güzel Bir Gün Butik’te; Adana’da Lookbook Designer Store’da; Antalya’da ise Berrin Şentay’da bulabilirsiniz. Tüm detaylar için tasarımcının websitesini buradan inceleyebilirsiniz.

Kördüğüm yayınlandığı sırada Twitter adresimden bu kazağı paylaştığımda bu modeli Aşk-ı Memnu’dan hatırlayanlar oldu. Benzer bir gri kazağı Bihter (Beren Saat) de giymişti ama onun rengi, örmesi ve büstiGyer kısmı daha farklı. Aşk-ı Memnu’da Bihter’in giydiği ve Nebahat Çehre’nin özel hayatında kullandığı o kazak Nişantaşı’nda bulunan Closh Boutique’e ait. 2009 yılına ait bir model olduğu için şu an hala bulabilir misiniz emin değilim.
ondagordum_aski_memnu_closh1

Yazımı bitirmeden sizlere son bir detay daha…bu tarz bir ‘pişti’ olayı Güneşin Kızları ve İlişki Durumu: Karışık için ilk değil. İki dizide de, hemen hemen aynı haftalarda aynı Modagram marka gömlek kullanılmıştı. Hatta bu da bu gömleğin ilk ‘tesadüfü’ değil…aynı dönemde yayınlanan, şimdi yayından kalkmış olan ‘Yazın Öyküsü’nde de Vildan Atasever’in üzerinde görmüştük. Ne diyelim, böyle gözden kaçan detaylar olduğu sürece yeni piştilerde görüşürüz… 🙂
ondagordum_iliski_durumu_karisik_modagram1

Author: OndaGördüm

Dizi, film veya televizyon programlarında gördüğünüz ürünlerin hangi markalara ait olduğunu ve bunlara nerelerden ulaşabileceğinizi bulabileceğiniz bir internet sitesi.

3 Comments

  1. Merhaba,

    Bu kazak Eve Dönüş’ün 3 Şubat akşamı yayınlanan 17. bölümünde de Merve Oflaz’ın canlandırdığı İpek karakterinin üzerinde görüldü. Ne kazakmış!

  2. Kördüğüm dizisinde giydiği kıyafet 6.bölüm gömlek ve pantolon

  3. merhaba,
    kördüğüm 19. bölüm nazın kırmızı elbiseyle taktığı kolyenin markasını arıyorum hiçbir yerde bulamadım belki sizde vardır . tşk.
    birde hatırla gönülde ilk bölümde gönülün giydiği vizon botlar var oda hiçbir yerde markasını bulamadığım bir ürün. belki siz bilirsiniz. :))tşk.

Bir Cevap Yazın