2016 Yazında Neler Moda

| 0 comments

Aranızda sinema ile ilgilenen ve sinemayla ilgili her şeyi yakından takip etmeye çalışanlarınız varsa, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 2016 Cannes Film Festivali’nden de haberdar olmuştur. Tabii ki biz kadınlar için bu festivalde dikkat edilecek tek konu filmler ve dağıtılan ödüller değil, ayrıca kırmızı halı da bizim için oldukça önemli.

2016 yazında ne tarz giysilerin moda olacağının ipucunu da veren, dünyadaki tüm moda akımlarına yön veren en güçlü markaların son giysilerini üzerinde taşıyan ünlüleri incelemekten kim bilir kaç kadının gözleri kan çanağına dönmüştür. Eminim ki, benim gibi birçok kadının da dikkatini en çok, berbat ötesi ergen vampir filmleriyle tanıdığımız ve sonradan kendine oldukça çeki düzen veren Kristen Stewart ve taşıdığı birbirinden güzel Chanel giysiler çekmiştir. Anlaşılan bu yaz bol bol beyaz ve maskulen giysiler giyeceğiz.

Stewart’tan gözümü alabildiğim zamanlarda kırmızı halıdaki diğer ünlüleri incelediğimde ise, üzerlerindeki 70’lerin modasında kalmış püskül detaylarını fark ettim. Acaba püsküller yeniden mi dolaplarımıza girecek diye küçük çaplı bir araştırma yaparken, karşıma “Şık ve Güzel Görünmek İsteyen Kadınlar İçin 2016’nın Moda Trendleri” adında bir görsel çıktı. 8 maddelik bu görsele göre, püskül detaylar bu yaz gerçekten de yeniden hayatımıza giriyor. Çanta, şapka ve diğer birçok detayda kullanabileceğimiz püsküllere merhaba demeye hazırlanın.

Bu listede dikkatimi çeken bir diğer ayrıntı ise, omzu açık modellerin ve karpuz kolların geri gelmesi. Elbise ve bluzlarda oldukça hoş duran bu modelleri birkaç yıl öncede bırakmıştık ama görünene göre dolabımız yeniden bu şirin parçalarla dolacak. Zaten modacıların bol bol zikrettiği gibi, “moda tekerrürden ibarettir”. Umarım birkaç yıl önceki bu tarzdaki giysilerinizi atmamışsınızdır.

İlginç bulduğum ve biraz da sevindiğim bir diğer nokta ise, bu yaz “acaba bu renk şu renkle gider mi” gibi problemlerden kurtulacağımız ve renklerden korkmamıza gerek olmadığı. Çünkü bu yaz renklerdeki uyumsuzluk moda oluyor. Elinize ne geçerse rahat rahat giyebilirsiniz.

Bir diğer sevindirici haber ise, artık satın aldığımız giysilerin kollarını kestirmek için terziye koşmamıza gerek olmayacak. Çünkü elin yarısına gelen modeller giyebileceğiz ve aynı zamanda hem şuh hem de romantik bir görünüm elde edebileceğiz.

En çok sevdiğim kat kat giyim, bol pantolonlar ve tül detayların da geri geldiğini müjdeleyerek yazımı burada sonlandırıyor ve bu faydalı infografiği hazırlayan Hepsimoda ekibine tüm kadınlar adına teşekkür ediyorum.

2016-Moda-Trendleri-960px

Author: OndaGördüm

Dizi, film veya televizyon programlarında gördüğünüz ürünlerin hangi markalara ait olduğunu ve bunlara nerelerden ulaşabileceğinizi bulabileceğiniz bir internet sitesi.

Bir Cevap Yazın