Cesur ve Güzel’deki dikkat çeken arabalar: FORD

| 2 Comments

Star TV’nin bu sezonki bombası Cesur ve Güzel‘de, baş döndürücü güzellikteki başroller dışında dikkat çeken bir detay da kullanılan arabalar. Dizilerde arabaların logosunun siyah koli bandıyla kapandığına alışkın olduğumuz bu dönemde herkes ilk bölümden anladı ki Cesur ve Güzel‘de arabalar FORD. Dizideki sponsorluk, Ford’un yenilenen modellerini tanıttığı, keyifli #BirBaşka reklamlarıyla aynı zamana denk geldiği için bence başarılı bir uygulama olmuş. Şimdi gelelim dizideki modellere…

Cesur‘un (Kıvanç Tatlıtuğ) gözleriyle aynı mavi tondaki arabası yeni Ford Ranger. Renginden de ötürü Korludağ’da gezerken fark edilmemesi oldukça güç olan, heybetli bir arazi aracı. Ama tabi onun satın aldığı Korludağ arazisinde böyle bir araca ihtiyacı vardır diye düşünmeden edemiyoruz.
ondagordum_cesur_ve_guzel_ford_ranger2 ondagordum_cesur_ve_guzel_ford_ranger1

Dizinin güzeli Sühan‘ın (Tuba Büyüküstün) koyu kırmızı/bordo arabası ise Ford’un yenilenen Edge modeli. Bu araçlarla ilgili tüm detayları markanın resmi sitesinden alabilirsiniz. Sühan’ın kullandığı SUV (Sport Utility Vehicle, Türkçesiyle Spor Amaçlı Taşıt) de orman koşullarında mantıklı bir seçim gibi duruyor.
ondagordum_cesur_ve_guzel_ford_edge3 ondagordum_cesur_ve_guzel_ford_edge1 ondagordum_cesur_ve_guzel_ford_edge2

Tahsin Korludağ‘ın (Tamer Levent) oğlu Korhan Korludağ‘ın (Erkan Avcı) aracı ise benim özel bir hayranlığım olan Ford Mustang. Reklamlardaki sarı Mustang kullanılsa belki daha da dikkat çekerdi ama siyah haliyle bile oldukça asil.
ondagordum_cesur_ve_guzel_ford_mustang2 ondagordum_cesur_ve_guzel_ford_mustang1ondagordum_cesur_ve_guzel_ford_mustang3

Cahide‘nin (Sezin Akbaşoğulları) ev kazası geçirdiği sahnede, Tahsin Korludağ’ın hastaneye gittiği araç da Sühan’ınkinden. Yani evde bir de siyah renkli Ford Edge var.
ondagordum_cesur_ve_guzel_tahsin_korludag_edge1

Diziyi izlerken ve bu araştırmaları yaparken dikkatimi çeken 2 detay daha oldu. Dizide eski modelleri de yine Ford’dan seçiyorlar. Sühan’ın Cesur’u İstanbul’da takip ederken kullandığı Şirin‘in (Irmak Örnek) arabası 1998 model bir Ford Explorer.
ondagordum_cesur_ve_guzel_ford_explorer1

Sühan bu Explorer’la çiftlikten çıkarken fonda bir de eski Ford pick-up duruyordu. Bu aracın sadece arkadan görüntüsü olduğu için yılını bulmakta zorlandım ama 1980‘lere kadar gidince benzerlerini bulabildim 🙂
ondagordum_cesur_ve_guzel_ford_pickup1

Elimdeki arabalar şimdilik bu kadar 🙂 Uzun zamandır bir şeyler yazamamıştım ama bu kapsamlı araştırma oldukça keyif verdi…yakın zamanda yeni yazımda görüşmek dileğiyle.

Author: OndaGördüm

Dizi, film veya televizyon programlarında gördüğünüz ürünlerin hangi markalara ait olduğunu ve bunlara nerelerden ulaşabileceğinizi bulabileceğiniz bir internet sitesi.

2 Comments

  1. Cesurun şuan kullandığı jeep nedir kardeşim?

  2. Sühanin eski nişanlısı Bülent in kullandığı Ford aracın ismi lazım acil

Bir Cevap Yazın