LG’den yepyeni bir akıllı telefon: LG G4

| 0 comments

29 Nisan Çarşamba akşamı LG ve Bumerang’ın davetlisi olarak LG’nin yeni telefonu LG G4’un lansmanına katıldım. LG G4, 29 Nisan Çarşamba günü tüm dünyayla aynı anda İstanbul’da da tanıtıldı (#LGG4DAYIstanbul).

Emirgan’da bulunan Sabancı Müzesi – The Seed’de yapılan şık lansmanda önce LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho bizleri karşıladı. Türkçe olarak yaptığı açılış konuşmasının ardından LG Electronics Türkiye Mobil İletişim Satış Bölüm Başkanı Ufuk Gürsoy markanın yeni akıllı telefonu G4’u tanıttı.

Ufuk Gürsoy’dan dinlediğimize göre, LG G4, 3 temel özellik üzerinde yoğunlaşıyor;

  • Güven veren zarafet,
  • Eşsiz görsel deneyim,
  • İnsan odaklı kullanıcı deneyimi.

Lansmanda deneyimleme imkanı bulduğumuz LG G4, piyasadaki akıllı telefonlara göre farklı bir tasarıma sahip. İnsan elini kavrayacak doğru tutuş ve ergonomi için kavisli bir tasarımı var. Calvin Cho’nun konuşmasında da belirttiği gibi ‘kendimizi adeta zarafet ve rahatlığı gösteren, el yapımı hissi veren bir ürün yaratmaya adadık’. G4’ün bu ‘el yapımı’ hissi, telefonun arkasını kaplayan %100 deriden de anlaşılıyor. Lansman sırasında bu derinin nasıl telefon için işlendiğine ve dikildiğine dair kısa bir video da izleme şansı bulduk. Bu şık deri tasarım, farklı renkleriyle kullanıcıya alternatifler sunuyor.

LG_boomads1LG G4 deri dışında, saf ‘Seramik Beyazı’, ‘Metalik Gri’ ve ‘Parlak Altın’ seçenekleriyle de kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

LG_boomads4LG G4’ün kullanıcıya sunduğu ‘eşsiz görsel deneyim’ gerçekten de etkileyici. Fotoğraf çekerken ayarlayabileceğiniz bütün özellikleriyle, profesyonel bir fotoğraf makinesini cep telefonunuzda taşıyor olacaksınız. LG G4, 16 megapiksel kamerasıyla her türlü ışık altında mükemmel fotoğraflar yakalamanıza olanak sağlıyor. Bu 16 megapiksellik kamera, F1.8 diyafram aralığı ile yüzde 80 daha fazla ışık yakalıyor. ISO, ışık ayarı, beyaz dengesi vb. daha pek çok özelliği telefonunuzdan ayarlayıp çekim yapabiliyorsunuz.

Bu ayarları profesyonellere bırakıp, kameranın günlük hayattaki kullanımına geçersek, LG G4 size 8 megapiksellik bir ön kamera sunuyor. Dahası, #selfie çılgınlığını bir adım ileri götürerek, LG yeni Çoklu Hareketle Çekim teknolojisiyle tek seferde arka arkaya 4 selfie çekme imkanı veriyor. Eliniz kameraya dönük, avcunuzu 2 kere açıp kapadığınız takdirde kamera 4 fotoğrafı arka arkaya çekmeye başlıyor. Size ise bunların içinden sosyal medyaya koyacağınız fotoğrafı seçmek kalıyor 🙂

Ön ve arka kamerayı deneyimlerken, mevcut telefonumla ve piyasadaki akıllı telefonlarla G4’ü karşılaştırdığımda farka oldukça şaşırdım. Vaadedilen görüntü kalitesi, LG’nin hazırladığı tanıtım videolarıyla sınırlı kalmıyor. Deneyimleyince aynı görüntü kalitesini sırada bir akıllı telefon kullanıcısının da elde edebileceğini gördüm.

LG_boomads2LG G4, insan odaklı kullanıcı deneyimi sağlamak amacıyla kullanıcının memnuniyetini merkeze almış. Lansman sırasında piyasada önde gelen akıllı telefonların ekranlarını karşılaştırma imkanı bulduk. Gördük ki LG G4, şu an dünyada ilk kez kullanılan IPS Quantum Display teknolojili ekranı, 5.5-inç’lik genişliğiyle kullanıcıya sağlıyor. Aynı zamanda zarif kavis tasarımıyla mükemmel bir görsel deneyim sunuyor.

Kullanıcıya kolaylık sağlamak, LG G4’de fotoğraf çekerken de düşünülmüş. Hızlı çekim sayesinde kullanıcılar arka tuşa iki kere basarak ekran ve kamera kapalıyken bile anında fotoğraf çekebiliyorlar. Geliştirilmiş Smart Notice ekranı seyahat, hava ve yol durumu hakkında kişinin alışkanlıklarını algılayarak çok daha kişiselleştirilmiş uyarılar sunuyor. Örneğin lansmanda gördüğümüz eğlenceli bir uyarı, ‘bugün hava yağmurlu, şemsiyeni almanı unutma’ gibi.. 🙂

LG_boomads3Akıllı telefonlarla ‘anı yakalamanın’ önemi git gide artarken, fotoğrafları arşivleyebilmek de aynı derecede önem kazandı. Fotoğraf arşivi demek, hacmi büyük depolama alanları demek. LG G4 sahipleri 100 GB’lık Google Drive depolama alanına iki yıl boyunca ücretsiz sahip olabiliyorlar.

Tüm bu özellikler bir araya geldiğinde LG G4’un gerçekten etkileyici bir telefon olduğu ortada. En akılda kalıcı kısmı da profesyonel fotoğraf makinelerinde yakalayabileceğiniz fotoğraf kalitesi. Bu deneyimi yaşamak isterseniz teknoloji marketlerindeki LG standlarına mutlaka uğramanızı tavsiye ederim, çünkü ben fazlasıyla etkilendim. Aynı deneyimi sizlerin de yaşaması dileğiyle…

Telefonun tüm teknik detaylarını LG Electronics Türkiye’nin websitesinden de inceleyebilirsiniz: http://www.lg.com/tr/smart-phones/lg-LGH815TR

Author: OndaGördüm

Dizi, film veya televizyon programlarında gördüğünüz ürünlerin hangi markalara ait olduğunu ve bunlara nerelerden ulaşabileceğinizi bulabileceğiniz bir internet sitesi.

Bir Cevap Yazın