Kozadan yeni bir ‘Kelebek’ çıktı

| 0 comments

Kendimi bildim bileli Hürriyet gazetesi alınırdı bizim eve. Babam eğer zaman zaman bir köşe yazısına veya habere kızarsa gazetenin evimize girişi 1-2 hafta kesintiye uğrar; ama sonra annemin ‘Hürriyet okumayınca hiç bir şeyden haberim olmuyor’ serzenişlerinden sonra sistem eskiye dönerdi. Babamın işe gitmeden önce, kahvaltıda, masaya sığsın diye gazeteyi uzunlamasına katlayarak okuduğu anlar hala aklımda. Ailemin yanından taşınmadan önce, babamdan gördüğüm aynı hevesle bende kahvaltıda okurdum gazeteyi, ama bir farkla. Gazeteden önce eki Kelebek’i okurdum ben. ‘Aaa magazin mi? Hiç okumam’cılardan olmadığım için ilk Kelebek’i bitirir, sonra ana gazeteye geçerdim.

Şimdilerde kendime evime hala Hürriyet alsam da, hayat değişti. Mesela artık ailemden farklı bir şehirdeyim. Mesela artık kahvaltıda gazete okuyacak zamanım yok (çünkü 1 yaşında bir bebeğim var).  Bu değişiklere Şubat ayında bir yenisi daha eklendi.  Kahvaltı arkadaşım, Hürriyet’in Kelebek eki yenilendi. Hem logosunu yeniledi, hem de içeriğini. Üstelik artık 1 değil, 2 ek halinde yayınlanıyor. Kelebek’in yeni eki Kelebek 2,  iyi yaşamaya dair keyifli ipuçları içeriyor. Her hafta farklı bir dosya konusu işleniyor. Şimdiye kadar farklı haftalarda şu konular incelendi; cilt bakımı, evde kolayca hazırlanabilecek maskeler, şifalı bitkilerle hazırlanacak karışımlar ve örgü modelleri. Geçtiğimiz hafta yayınlanan tariflerdeyse bebek yemeklerini görünce çok sevindim! Yeni bir anne olarak bu eki saklamak üzere şimdiden kenara ayırdım.

ondagordum_bumerang_kelebek_foto3

Kelebek 2 dışında, Kelebek’te başka yenilikler de var. Yıllardır keyifle okuduğum Onur Baştürk gece hayatına devam ederken; Cengiz Semercioğlu, Melike Karakartal ve Ömür Gedik’le gücünü birleştirmiş, Magazin Konseyi’ni kurmuş. Her Pazartesi haftanın flaş gelişmelerini değerlendiriyorlar. Instagram’dan fotoğraflara da yer veriyorlar ki, bu benim gibi her an herkese tek tek bakmaya vakit bulamayanlar için çok iyi olmuş. Malum devir sosyal medyada hız devri 🙂

Sibel Arna’nın her Salı yayınlanan yeni köşesi ‘Dizi Modası’ ise (bilenler bilir) tam benlik olmuş. Zaman zaman bazı göz çarpıcı, merak edilen kıyafetler basında yer alsa da, bunun ‘dizi modası’ aracılığıyla ele alınması ve Kelebek’te yer bulması, 5 senedir blogger olarak ne kadar doğru bir yolda olduğumu bana bir kez daha gösterdi.

ondagordum_bumerang_kelebek_foto1 ondagordum_bumerang_kelebek_foto2

Yeni isimler de, yenilenen Kelebek’te okuyucuyla buluşuyor. İzzet Çapa, Gonca Vuslateri, ve Kenan Erçetingöz iki haftada bir yayınlanan Okey’e 4. Aranıyor köşesinde yanlarına bir ünlü ismi daha alarak keyifli bir sohbet gerçekleştiriyorlar. Gülben Ergen, ise hafta içi her Çarşamba Kelebek’te. ‘Kalbimi Koydum’ köşesiyle sosyal konulara değiniyor ve bu tarz yaşanan olaylardaki önemli noktalara dikkat çekiyor.

Sabah kahvaltıda olmasa da, kendinize vakit ayırdığınız bir anda biraz magazin, biraz dizi, biraz dedikodu, biraz sağlık okuyun günlük yaşam stresinden azıcık uzaklaşın. Eğer siz de benim gibi basılı gazeteleri bırakamayan, tabletten gazete okumaya bir türlü alışamayanlardansanız yeni Kelebek size de çok iyi gelecek.

Author: OndaGördüm

Dizi, film veya televizyon programlarında gördüğünüz ürünlerin hangi markalara ait olduğunu ve bunlara nerelerden ulaşabileceğinizi bulabileceğiniz bir internet sitesi.

Bir Cevap Yazın